Цікаві спостереження навів у мережі далекобійник, котрий потрапив у неприємну ситуацію з патрульною поліцією біля Дрездена й поділився досвідом практичного уникнення штрафу.
Жодних докорів до прискіпливості поліцейських водій не показав - дійсно винуватий і сам визнав, що штраф у 125 євро (5 380 грн.) виписали йому справедливо. Однак його бачення ситуації є показовим і й корисним для інших далекобійників.
Інцидент стався по дорозі з Берліна десь в районі Дрездена. Водій прийняв дзвінок телефоном, навіть не взявши його до рук, а просто простягнув праву руку праворуч з сидінням й пальцем перевів стрілку прийому. Далі вів розмову у гучномовному режимі.
Втім, штучний інтелект магістральної системи відеоспостереження зафіксував відразу два порушення. Перше полягало в тому, що далекобійник на деякий відвернув погляд від дороги й зосередився на телефоні, чого робити не слід. Друге порушення зафіксовано в тому, що його рука потягнулася праворуч для маніпуляцій на гаджеті.
І перше, і друге вважається порушенням, оскільки руки повинні бути на кермі, а не виконувати якісь інші маніпуляції, не передбачені керуванням транспортним засобом. Дозволяється користуватися стандартними органами управління на панелі, розміщені там виробником, чи рекомендованими для сертифікованого додаткового встановлення, як от радіо чи медіасистема.
Телефон, що лежить поряд, до робочих атрибутів транспортного засобу не відноситься.
Подібні камери під назвою MONOcam вже діють в Нідерландах, почали запроваджуватися у Франції. Розробка визначає стан телефону у руці водія, з чого можна дізнатися, чи активний гаджет. Перевірка дає результат навіть за умови, коли телефон водій тримає нижче керма. Щось подібне, але з дистанційним розміщення двох-трьох камер, котрі
Читать на news.infocar.ua