Мало хто знає, але в Україні випускалось аж 20 моделей автомобілів вітчизняними автопідприємствами в різні роки! На їхньому прикладі згадаємо найяскравіші етапи становлення та розвитку української автопромисловості.
* Українські автомобілі – створені в Україні або дрібновузловим методом, що збиралися на вітчизняних автозаводах.
Родоначальник українських автомобілів припав до душі споживачам завдяки простоті та доступності (у першому р. в. він коштував 1800 рублів, а в завершальний – 2200). “Горбатому” прощали дрібні технічні витівки – перегрів двигуна, примхливу “пічку”, недовговічну підвіску. А ще це була перша машина, яку держава масово (і безплатно!) видавала інвалідам.
Новому «Запорожцю» швидко придумали прізвисько: «вухатий» – за повітрязабірники, що стирчать. Габарити зросли, але цей український автомобіль не став більш престижним – він, як і раніше, замикав ієрархічні сходи радянського легкового типажу. Перший «вухатий» відрізнявся економічністю – лише 5,9 л/100 км. Всі наступні задньопривідні моделі із Запоріжжя (ЗАЗ-966В, ЗАЗ-968, ЗАЗ-968А, ЗАЗ-968М) аж до 1994 р. були лише його рестайлінгами.
Українські автомобілі мають єдиний серійний український мікроавтобус (випущено понад сотню одиниць), який своєю появою викликав фурор у радянському автопромі насамперед завдяки матеріалу кузова – пластику. У його створенні брали участь Харківський автодорожній інститут та Сєвєродонецька авторемонтна база. Він базувався на агрегатах “Волги” ГАЗ-21, машинокомплекти для виробництва надходили з “ГАЗу”, а поширювався по лінії Мінкультури.
Перший серійний передньопривідний радянський автомобіль – ЛуАЗ-969, точніше його серійна версія ЛуАЗ-969В. З 1971 р. розпочався випуск ЛуАЗу з колісною формулою 4х4. Компактний позашляховик, який
Читать на autocentre.ua