Україна продовжує боротися з росією. І країна-терорист б’є як по військових, так і цивільних об’єктам, зокрема атакує об’єкти енергетики, через що виникають тривалі відключення. Але як показує статистика, вимкнення світла — не стали причиною спаду купівлі електрокарів. Навпаки.
За даними аналітиків AUTO.RIA продажі електротранспорту йдуть вгору і навіть б’ють рекорди. Наприклад, порівняно із липнем, в серпні 2024 року зростання продажів електрокарів склало +35%. А у порівнянні з серпнем минулого року цілих +68.5%.
У вересні попит дещо впав, але все ж таки залишився на 6.3% вищим, ніж у вересні 2023 року.
Виникають логічні питання: як же тоді власники електрокарів їх заряджають і чи варто купувати «електричку», враховуючи потенційно нестабільну ситуацію зі світлом?
Існує два способи зарядки електромобіля: від домашньої розетки та публічних зарядних станцій. Під час відключень і вдома, і на електрозаправці є певні труднощі.
Зарядка від домашньої мережі стає непередбачуваною, оскільки графіки відключень не завжди є точними або стабільними. Це ускладнює планування зарядки, і часто не виходить зарядити електромобіль в запланований час.
Публічні зарядні станції теж залежать від енергопостачання. Це складні технічні системи, яким треба стабільна напруга та мобільний інтернет для обробки оплат і ведення статистики. І перше, і друге, як правило, зникає разом з відключеннями.
Проте власники електромобілів адаптуються до цих умов. Ми дослідили досвід власників електрокарів та зібрали список порад:
Електромобіль з погляду зарядки є універсальним. Для авто на викопному паливі існує лише один варіант для руху – паливо, а ось електричний транспорт має кілька варіантів для підзарядки.
Приміром, сонячні електростанції (СЕС). Їх
Читать на auto.ria.com