Пристосування платформ, створених для моделей з ДВЗ, під випуск електричних моделей свого часу стало розповсюдженим рішенням: попри очевидний «електрооптимізм» витрачатись на розробку суто електричних «візків» виробники не поспішали. Тим часом виявилось, що за цими нотами можна грати й у зворотному напрямку: за повідомленням одного з найпотужніших періодичних видань Італії Corriere della Sera, Fiat веде перемовини з постачальниками, фінальною метою яких є збільшення річного виробництва моделі Fiat 500e на заводі Stellantis у Мірафіорі до 175 000 одиниць. Але є одне «але»: щонайменше 100 тисяч з цих машин мають бути обладнані двигунами внутрішнього згоряння.
На перший погляд, нічого дивного в тому нема: «портфель» групи Stellantis містить чимало моделей, які мають і версії з ДВЗ, і електричні (Peugeot 2008 та е-2008, Opel Mokka та Mokka Electric, Jeep Avenger тощо). Заковика у тім, що платформа Fiat 500e створювалась для потреб виключно електричної субкомпактної моделі, тож її конверсія вимагає від виробника істотних змін конструкції. Окрім того, для виготовлення не передбачених планом 100 тисяч бензинових авто знадобиться принаймні 100 тисяч бензинових двигунів та відповідна кількість інших компонентів, — а подібні замовлення виконуються не «на вчора».
Fiat 500 з бензиновим двигуном (проєкт 312) ліворуч та електричний Fiat 500e (проєкт 332) праворуч
Варто нагадати, що зараз Fiat випускає дві версії «п’ятисотого», які практично не мають спільних вузлів: сучасніший і більший 500e зразка 2020 року (проєкт 332) з електричною силовою установкою випускає згадана фабрика Мірафіорі в Турині, тим часом як у польському місті Тихи збирають Fiat 500 з мікрогібридними силовими установками на платформі, презентованій ще у 2007-му (
Читать на auto.ria.com