LED-лампи мають суттєво кращі характеристики, ніж звичні “галогенки”, тому водії часто за допомогою діодів намагаються покращити характеристики старих фар. Найчастіше результат негативний, але “Автоцентр” спробував свій варіант.
Знайти у продажу світлодіодні лампи з цоколем під стандартну фару, створену для галогенових лампочок Н4 та Н7, сьогодні не проблема. Проблема потім відрегулювати отриману гібридну систему, щоб вона нормально освітлювала дорогу і не засліплювала водіїв зустрічних і попутних машин. Складність у принциповій різниці конструкції двох типів джерела світла – спіралі розжарювання та напівпровідникового чипа LED.
Чому діодна лампа засліплює
Кожна оптична система – і автомобільна фара теж – базується на точному розташуванні джерела світла у певній точці відносно рефлектора. Якщо джерело світла (спіраль, елемент LED чи дуга ксенонової лампи) в цю фокальну точку не потрапляє, фара погано освітлює дорогу – тому що світить не на неї, а в очі іншим водіям. І остання обставина насправді є найгіршим наслідком використання нештатних низькоякісних ламп, оскільки впливає на безпеку руху, так би мовити, у масовому порядку.
Особливо шкода, що не вдається правильно інтегрувати в стандартні “галогенові” фари світлодіодні лампи, які зусиллями численних китайських виробників отримали форм-фактор H4 і H7 з відповідними цоколями. Адже вони мають дуже привабливі характеристики – в кілька разів більшу яскравість і в кілька разів менше споживання електроенергії. Але всі ці переваги перекреслюються тим, що лампа не потрапляє в фокальну точку типової “галогенової” фари і світить куди завгодно, але не на праву сторону дороги.
Проте, ситуація з LED-лампами у “галогенному форматі” змінилася після того, як за них взялися
Читать на autocentre.ua