Використання «Джипом» платформи Chrysler PM/MK, яка походить від Mitsubishi, свого часу зробило Compass першої генерації заручником дизайнерів: не отримавши можливості радикально змінити пізнаваний трикутник задньої стійки «Аутлендера», вони вирішили відвернути увагу оригінальною передньою частиною, — і, варто визнати, та виявилась аж занадто оригінальною.
Внаслідок рестайлінгу 2011 року лупатий екстер’єр першого «Компаса» поступився місцем акуратній «масці» у стилі флагманського Jeep Grand Cherokee четвертої генерації (WK2), яку саме почали продавати за рік до того. І, схоже, експеримент було визнано вдалим: змінивши генерацію і платформу 2016 року, новий Compass знову став схожим на великий «Гранчак» – тільки цього разу вже п’ятої генерації (WL).
Втім, перш ніж потрапити до України після перерви, пов’язаної з переходом американського бренду до складу групи Stellantis, «Компас» пережив ще один рестайлінг, отримавши не лише солідний набір електронних допоміжних систем, а й майже обов’язкову для схибленого на екології європейського ринку гібридну силову установку. І от він нарешті перед вами, прибув прямісінько з… Італії?
Саме так: ще до карколомного злиття марки Jeep з новою трансконтинентальною корпорацією її материнська компанія Chrysler була викуплена італійським «Фіатом», тож Compass другої генерації було побудовано на спільній з мінікросовером Fiat 500X платформі Small Wide 4x4, яку обоє ще й розділили з найменшим на той час «Джипом» – Renegade. Усю цю яскраву сімейку випускав завод Мелфі на Півдні Італії: цікаво, що звідти Compass везли не лише по салонах європейських дилерів, а й до Північної Америки!
Втім, наш герой — безумовний «європеєць»: під капотом оновленого «Компаса» встановлено 1,5-літровий бензиновий
Читать на auto.ria.com