Ціни на нафту впали в четвер, коливаючись близько двомісячного мінімуму, оскільки рівень запропонованого G7 обмеження ціни на російську нафту викликав сумніви, наскільки це обмежить пропозицію.
Більше, ніж очікувалося, збільшення запасів бензину в США та посилення контролю над COVID-19 у Китаї також чинили знижувальний тиск на ціни на нафту.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 77 центів, або 0,9%, до 84,64 долара за барель о 14:45 за Грінвічем, а ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) впали на 36 центів, або 0, 5%, до 77,58 доларів.
Обидва еталона впали більш ніж на 3% у середу на новинах про те, що запланована стеля цін на російську нафту може бути вищою за поточний ринковий рівень.
За словами європейського чиновника, група країн G7 розглядає обмеження на російську морську нафту на рівні 65-70 доларів за барель, хоча уряди країн Європейського Союзу ще не домовилися про ціну.
Вища цінова межа може зробити привабливим для Росії продовження продажу своєї нафти, знизивши ризик нестачі пропозиції на світових нафтових ринках.
Кремль у четвер заявив, що Росія не планує постачати нафту і газ до країн, що підтримують обмеження, але ухвалить остаточне рішення після аналізу цифр.
"Якщо врахувати, що поточна російська експортна ціна нижча за запропоновану межу, цінова стеля автоматично передбачає безперервний російський експорт", - сказав аналітик PVM Oil Тамаш Варга.
За словами двох джерел, деякі індійські нафтопереробні заводи сплачують дисконт у розмірі від 25 до 35 доларів за барель порівняно з міжнародною еталонною нафтою марки Brent за російську нафту Urals. Юралс є основною експортною нафтою Росії.
За словами дипломатів ЄС, уряди ЄС відновлять переговори про цінову межу у четвер чи
Читать на bin.ua