Попри застарілу платформу PF1, розроблену ще наприкінці 1990-х для Peugeot 206, та солідний стаж на ринку, компактний Citroen C3 досі має неабиякий попит у країнах Західної Європи. З січня до серпня французи змогли продати там 99 939 хетчбеків цієї моделі, — а це краще за успіхи, скажімо, Volkswagen Polo (84 112 шт.), хоч і скромніше за результат лідера сегмента Dacia Sandero.
Втім, у Citroen вирішили не чекати на падіння продажів та змінили генерацію хетчбека вже зараз. Зайшли одразу «з козирів»: героєм презентації став саме електричний варіант хетчбека під фірмовою назвою ё-С3. І це важливо ще й тому, що французька компанія має намір позиціювати новинку як дуже доступний електромобіль європейського виробництва (на відміну від, наприклад, Dacia Spring, який збирають у КНР разом із його «клоном» Donfgeng EX-1). Адже виробництво новинки доручать заводу в Трнаві (Словаччина).
Зовнішність із плавними лініями та дворівневою оптикою пішла в історію. На відміну від попередника, новий автомобіль не матиме іграшкового вигляду, — навпаки, намагатиметься складати враження невеличкого позашляховика, хоч насправді аж ніяк не буде призначений для бездоріжжя. Також у Citroen вирішили відмовитись від стандартної широкої емблеми та встановили на C3 "плаский" логотип нового формату, який згодом з'явиться і на решті новинок.
Хай там як, навіть після зміни генерації новий Citroen C3 залишився компактним автомобілем завдовжки трохи за 4 метри. Новий хетчбек побудовано на істотно вдосконаленій модульній архітектурі CMP (тепер її називають Stellantis Smart Platform), яка дозволяє легко інтегрувати сучасну електроніку та встановлювати електрифіковані силові установки.
На вибір будуть доступними два варіанти електромобіля, — але не обидва
Читать на auto.ria.com