Після зміни поколінь японський хетчбек Suzuki Swift зберіг платформу Heartect, яка зазнала суттєвої модернізації. Таким чином виробник зміг зробити вартість нової моделі трохи привабливішою, однак додавати нові технології безпеки до «готових» структур значно складніше, — і результат майже одразу продемонструвала оцінка незалежного бюро Euro NCAP.
Останнє випробування показало, що під час зміни поколінь інженери виконали багато важливої роботи. Однак сучасні норми Euro NCAP вимагають дуже широкого переліку асистентів безпеки, які на цій платформі впровадити майже неможливо. Окрім того, до моделі виникла й низка інших питань, тому новий Swift зміг заробити лише 3 зірки з 5 можливих.
Дивина, але найвищий бал хетчбек має за безпеку пішоходів. Причому, тут свою частину роботи зробила система екстреного гальмування, яка адекватно реагувала на більшість ситуацій. Також дуже непогано проявила себе нова форма передньої частини автомобіля. Серед травмонебезпечних зон експерти виділили хіба що стійки біля лобового скла і фальшрадіаторну решітку, які на більшості моделей теж входять до «групи ризику». У той самий час, капот, бампер та крила визнані безпечними для пішоходів. В цілому результат дуже хороший, хоча найбільше балів у Swift списали за відсутність системи, що запобігає відкриттю дверцят, коли поруч проїжджає велосипедист, і за похибки в тестах з “мотоциклістами”.
Трохи гіршою виявилась ситуація з захистом водія та дорослих пасажирів. Попи на те, що салон хетчбека залишився стабільним під час всіх випробувань, питань до пасивної безпеки виникло чимало. Наприклад, у тестах з частковим перекриттям захист грудної клітини водія було визнано слабким, а для переднього пасажира — посереднім. Наслідки удару з повним перекриттям
Читать на auto.ria.com