Відразу варто сказати, що не лише продавали, як сказано у заголовку, а й просто переоформлювали на членів сім’ї чи родичів, до чого автовласників спонукали нові закони, згідно з якими другий та інші автомобілі можуть бути вилучені на оборонні потреби. Коли ж машина в одного власника одна – її забрати не можуть. Буквально зрозумівши цю норму тисячі українців доклали максимум зусиль, щоб «зайвих» авто ні на кому не «висіло».
Ці процеси водночас дали змогу протестувати, так би мовити, під подвійним навантаженням сервіс з дистанційного переоформлення транспорту. У квітні за допомогою Дії відбулося загалом 29,4 тис. перереєстрацій. Що значно більше, ніж у будь-який з попередніх місяців, коли це число сягало 9-10 тис. операцій.
Зросла й частка тих, хто вирішив продати («переписати») автомобіль без відвідин сервісного центру МВС: у першому кварталі електронній системі довірились лише близько 11% автовласників. У квітні – 22,7%, що поки абсолютний рекорд.
Які транспортні засоби найчастіше переоформлювали у Дії? Нагадаємо, що дистанційно можна продати легковик, мопед та мотоцикл, за умови що це перший продаж у році. Отже, у квітні найбільша частка виявилася у легковиків – 96,5%, мотоцикли зайняли 3,4%, і всього 0,1% дісталося мопедам.
Нові номерні знаки (заразом й «техпаспорти») замовили не всі користувачі Дії – таких за статистикою з відкритих даних ГСЦ МВС виявилося 8%. Помітно менше, ніж у першому кварталі, коли номери змінили 14%. Решта вирішили залишити «старі» номерні таблички, і не оплачувати виготовлення нових та їх доставлення на відділення «Укрпошти».
Щодо самих автомобілів: список загалом схожий до того, який ми зазвичай бачимо у наших регулярних оглядах вторинного ринку. Зрештою, оскільки переоформлення авто в Дії це
Читать на auto.ria.com