«В останній час почастішали випадки перебування на території об’єктів благоустрою населених пунктів (у парках, скверах, на бульварах, вулицях, шляхах, площах, набережних, на прибудинкових територіях, пляжах, а також в інших громадських місцях) занедбаних транспортних засобів, свідомо залишених безвідповідальними власниками на дуже тривалий час або назавжди». – такими словами починається пояснювальна записка до законопроєкту №10204, нещодавно зареєстрованого у Верховній Раді.
Що пропонують автори документа, щоб покинуті автомобілі не займали місце та не псували краєвид (а водночас і навколишнє середовище шкідливими речовинами)? Якщо буде виявлено автомобіль, який нерухомо стоїть 6 та більше місяців, балансоутримувач місяця, де такий транспортний засіб перебуває складає акт, який підписують не менше як три працівники такого балансоутримувача, про те, що виявлено безхазяйний автомобіль.
Далі ця інформація має бути передана до райадміністрації, яка своєю чергою має у 10-денний строк створити комісію із виявлення власника покинутого ТЗ. Комісії відводиться три місяці, аби усіма доступними й законними варіантами відшукати такого власника й повідомити його про необхідність прибрати покинуту автівку.
Якщо ж власника відшукати не вдалося – на автомобіль поміщається табличка «Занедбане майно. Взято на облік». Далі кожні півроку комісія поновлює акт про те, що власника таки немає, якщо він справді не знайшовся. Так триватиме до трьох років, після чого транспортний засіб набуватиме статус безхазяйного, і автівку вилучає райадміністрація.
Наступне, що чекає на покинуту машину – аукціон в електронному форматі. Якщо в автомобілі були залишені якісь речі, які не входять до його комплектації, вони передаються до районного управління
Читать на auto.ria.com