Кожен, хто хоча б раз продавав автомобіль, здобув певний власний досвід у цій справі. Проте для кожного окремого випадку досвід цей буде різний, зокрема щодо того, скільки телефонних дзвінків отримав власник до моменту, поки не знайшовся покупець. Комусь пощастило переконати співрозмовника за першою розмовою, іншому ж може знадобитися відповісти зо два десятки разів, поки справа не дійде до продажу.
Оскільки щомісяця в Україні продається на внутрішньому ринку близько 70 тисяч легковиків з пробігом, а від початку року вже укладено понад 600 тисяч угод купівлі-продажу, якщо розглядати кожну історію окремо, матимемо приблизно стільки ж різних випадків, і на їх дослідження знадобиться чимало часу. А коли треба побачити всю картину ринку? З цим нам допоможуть статистичні витяги, підготовлені Аналітичним центром AUTO.RIA, на основі яких ми й дізнаємося, скільки в середньому дзвінків отримує власник до моменту продажу свого автомобіля. А ще всі ці дані будуть для легковиків різного віку та ціни, й розташовані у часі, від початку цього року.
Що слід розуміти у цьому дослідженні під терміном «дзвінок»? Йдеться про кількість відкриттів номера телефона (який спочатку прихований), зазначеного продавцем в оголошенні про продаж легкової машини з пробігом, розміщеним на AUTO.RIA. Коли ж пропозицію власник видаляє з поміткою «авто продано» - ми вважаємо, що відбулася угода купівлі-продажу, й фіксуємо кількість відкриттів телефонного номера до цієї події.
На початку 2022 року для усіх пропозицій середня кількість відкриттів телефонного номера складала 8,8 раза. До жовтня це значення зменшилося на одиницю, до 7,8. Однак між січнем і жовтнем відбулося чимало подій (на жаль – не всі найприємніші), й вони мали свій вплив на поведінку
Читать на auto.ria.com