Почнемо ми огляд року, що минув, з його кінця, тобто – з грудня. Який цікавий тим, що його підсумкова статистика, створена на основі відкритих даних ГСЦ МВС, повністю підтвердила наші прогнози – якщо зовнішні чинники, такі як курс валюти, ціни на пальне, законодавство, та інші, котрі мають безпосередній вплив на авторинок, залишатимуться бодай умовно-стабільними, грудень за обсягами торгів повторить щонайменше 2 попередні місяці.
Так і сталося – 69,3 тисячі угод купівлі-продажу (стільки ж, як у жовтні, та на 313 більше, ніж у листопаді), й 16 тисяч перших реєстрацій легковиків з пробігом (цей сегмент ми оглянемо згодом). Це і є те «статистичне плато», про яке ми раніше згадували, та яке при незмінності зовнішніх чинників ми спостерігатимемо скоріш за все й у наступні місяці вже 2023 року.
За підсумками 2022 року українці купили на внутрішньому ринку (зауважимо – йдеться лише про офіційні угоди купівлі продажу, без урахування варіантів «по довіреності» чи передачею «техпаспорта») 711 тисяч вживаних легковиків (у 2021 р. було 944,4 тис.). Середній темп внутрішніх торгів склав 59,3 тис. легкових авто у місяць, що менше, ніж було у 2021 році, коли купували в середньому 78,7 тис. легкових машин щомісяця.
У попередніх цьогорічних оглядах вторинного авторинку, у розділі про найпопулярніші марки, щоразу на першому місці, та ще й з відривом від усіх інших, який постійно збільшувався, опинявся Volkswagen. Проте так було не завжди, наприклад, у 2020 році першість була у ВАЗ. Але за два наступних роки автівки німецького виробника зі значком «VW» здобули таку популярність, що кількісний розрив від колишнього лідера «вторинки» зріс удвічі.
Продовжує втрачати свої позиції й марка зі специфічною історією Daewoo, яка у рейтингу
Читать на auto.ria.com