Обладнання найсучасніших моделей складними електронними системами, покликаними виправляти помилки водіїв з метою підвищення безпеки руху, стало типовою прикметою нової ери автомобільного інжинірингу. Останнім часом легковики, які не мають низки «електронних асистентів», навіть почали отримувати занижені оцінки від експертів Euro NCAP, - і це стало причиною палкої дискусії між спеціалістами з безпеки руху та виробниками, які вважають таке рішення неприхованим примусом автомобілістів платити більше за машини з допоміжним обладнанням, від якого покупець не може відмовитись.
Втім, більше тривоги викликає саме ефективність таких систем: практичні випробування авторитетними експертами показали, що здатність електронних асистентів уникати потенційних наслідків неуважного або небезпечного кермування є доволі обмеженою. Наприклад, у лютому дослідники Американської автомобільної асоціації (ААА) довели, що системи автоматичного екстреного гальмування під час руху заднім ходом допомагають уникнути зіткнення з іншим автомобілем чи пішоходом за вкрай обмеженої кількості сценаріїв.
Ініціативу підтримали й в Американському Інституті страхування дорожньої безпеки (IIHS). Запроваджена там нова програма рейтингів, покликана заохотити автовиробників включити надійніші засоби захисту до своїх систем часткової автоматизації водіння, показала доволі сумний результат: серед перших 14 перевірених на полігоні систем лише одна отримала прийнятну оцінку. Ще дві були оцінені як гранично задовільні, а 11 – як неефективні.
«Ми оцінювали системи часткової автоматизації від BMW, Ford, General Motors, Genesis, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, Tesla та Volvo. І встановили, що більшість із них не пропонує адекватних заходів для запобігання неправильному
Читать на auto.ria.com