Роздивляючись Mercedes EQS SUV, мимоволі замислюєшся над тим, що останнім часом стало нетривіальною проблемою для «класичних» автовиробників: як зберегти ідентичність, якщо немає легендарних двигунів, які б її визначали, і коли традиційні правила дизайну автомобілів більше не застосовуються, як це було упродовж 100 років?
Це, безумовно, має вплив на ієрархію моделей, оскільки їх несамовито переробляють і перейменовують. Наприклад, Mercedes S-класу – це добре зрозуміла концепція: розкішний велетень-седан, який однаково добре підходить як для водія, так і для власника. Тим часом електричний Mercedes EQS, хоч і вражає багатьма характеристиками, є скоріше технічною вітриною, а не престижним седаном. Якщо ж бути гранично точним, то це взагалі хетчбек, а не седан.
Нескладно з’ясувати, що EQS SUV не дотримується традицій навіть більше, ніж його родич «хетч-седан», і є чимось досить відмінним від «високого електричного S-класу», як можна було б припустити з огляду на його назву. Один лише погляд на його похилий капот і семимісний салон підтверджує це враження. Звісно, американська публіка на таке «купиться», а як бути з Європою?
Завдовжки понад п’ять метрів (5125 мм), EQS SUV значно кремезніший за найбільші електричні SUV-и від BMW та Audi – iX (4953 мм) та Q8 E-tron (4915 мм). За габаритами він ближчий до поршневого GLS (5209 мм), але оскільки побудований на спеціалізованій платформі, то має коротший капот і коротші звіси, ніж у GLS. Це дає електромобілю довшу колісну базу (3210 мм), і у такий спосіб дозволяє краще використати його значну площу всередині. Це також робить позашляховик EQS SUV одним із небагатьох електромобілів, які доступні із сімома сидіннями.
У секторі електричних позашляховиків преміумкласу вже
Читать на auto.ria.com