Разом з осіннім падінням температури повітря на дороги України повертається звичне для цієї пори року, але разом з тим доволі небезпечне явище — туман. Заради загальної безпеки нагадаємо вам декілька правил безпечної їзди в туманну погоду.
Варто нагадати, що туман виникає внаслідок конденсації водяної пари в повітрі, однак річ не лише у значному перепаді температури. У разі наявності в повітрі навіть незначної кількості диму від природних пожеж (наприклад, торф’яників) легкий ранковий серпанок може швидко перетворитися на густий туман, що не дозволяє бачити далі кількох метрів.
Хай там як, найчастіше туман з’являється восени через падіння температури вночі й стає однією з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод, оскільки обмежена видимість лише погіршує наслідки неуважності та нехтування власною безпекою, які за кращих умов могли б минутися переляком. До того ж дорожнє покриття в туман може стати слизьким, оскільки бруд на ньому утримує конденсовану вологу, але не змивається, як, скажімо, в дощ.
Швидкісний режим в умовах поганої видимості — перше правило безпечного руху. В умовах недостатнього освітлення або поганої видимості, рухатись варто навіть повільніше, ніж передбачають на конкретній ділянці дороги Правила. Адже у тумані легко не помітити раптову перешкоду, пішохода, який простує узбіччям, або проґавити ямку і пошкодити шини.
Часом водіям помилково здається, що «язик» сирої імли над дорогою можна швиденько проскочити, але насправді туман може приховувати будь-що і зіграти з надто нетерплячими злий жарт.
Прямуючи в тумані ви маєте розуміти, що єдиний спосіб бути поміченим — це роботоздатні освітлювальні прилади. Для кращої видимості вашої машини на дорозі увімкніть ближнє світло, передні та задню
Читать на auto.ria.com