Літо — час тривалої виснажливої спеки: у ці дні кліматична система автомобіля є не тільки важливою функцією комфорту, а допомагає водієві не втрачати концентрації за кермом. Як і будь-яка складова сучасного автомобіля, автокондиціонер потребує періодичного технічного обслуговування та догляду. Також варто розуміти як правильніше використовувати кліматичну систему, щоб зменшити навантаження та витрати пального та зробити роботу кондиціонера максимально ефективною.
Почати варто з найочевиднішого: попри потужність і досконалість сучасних кліматичних систем, якщо ваш автомобіль довго простояв на відкритому сонці, розпочинати охолодження салону краще без кондиціонера, просто відкривши двері та люк (якщо він є) і добре провітривши салон. Зазвичай вже через декілька хвилин можна запускати двигун та вмикати охолодження. Часто щоб прискорити процедуру водії одразу вмикають кондиціонер «на повну», але через те що система плавно виходить на робочу потужність, особливого сенсу в цьому не має.
Великий люк зробить процес провітрювання набагато легшим, але з ним і салон може прогріватися швидше, — принаймні за відсутності захисної панелі.
За нормальних умов і повної роботоздатності кондиціонера процедура охолодження не триватиме довго: приблизно за 5 хвилин температура в салоні стабілізується і система перейде у режим підтримання температури. Якщо ж кондиціонер надто довго працює на високих обертах або з дефлекторів постійно дме тепле повітря, це може означати, що в системі виникли певні проблеми.
Найчастіше за збоями кліматичної системи стоїть не щось серйозне, а якісь невеликі нюанси які власник мав проконтролювати під час міжсезонного обслуговування. Наприклад, дуже поширеною причиною падіння продуктивності є навіть не витоки
Читать на auto.ria.com