Для українського водія чи не найголовніша характеристика зимової шини – її поводження на слизькій дорозі. Нова зимова шина Michelin Alpin 7 має високі показники у цій дисципліні, але внаслідок чого?
Якщо тести підтверджують, що зимова шина дійсно належить до преміального сегмента, це означає, що вона хороша у трьох стихіях – на снігу, на льоду і на холодному асфальті. І що при тому всі три характеристики добре збалансовані між собою.
Проте, майте на увазі, Michelin Alpin 7 належить до європейського типу, тобто вона в принципі не може мати шипів. То як же вона демонструє високі характеристики гальмування, прискорення і керованості на льоді, чим чіпляється за нього? Виявляється, конструктори провідних шинних брендів вміють обходитись без металевих “кігтів”.
Можливо, багато кого це здивує, але сьогодні існують фрикційні шини (без шипів), які працюють на льоду не гірше, а то й краще, ніж шиповані. Щоб досягти такого, використовується цілий комплекс засобів.
Ламелі. Перш за все, за чіпкість шини на слизькій дорозі відповідають ламелі – особливі тонкі розрізи на протекторі. Розкриваючись під час обертання колеса, ці щілини своїми гострими крайками впираються у поверхню льоду, протискують шар вологи (це вона робить лід слизьким) і чіпляється за суху поверхню.
За чіпкість шини на слизькій дорозі відповідають ламелі – особливі тонкі розрізи на протекторі
У Alpin 7 ламелів більше звичайного, тому шина добре тримає машину на льоду і викатаному снігу. Крім того, її ламелі прорізані в різних напрямках, відтак вони ефективно працюють і при гальмуванні, і при прискоренні, і при маневруванні на слизькій поверхні.
Гума протектора. Другий важливий чинник високих зчіпних якостей шини Michelin Alpin 7 – склад гуми, з якої зроблено її протектор.
Читать на autocentre.ua