Попри доволі доступний цінник Hyundai Kona першої генерації демонстрував солідний рівень безпеки та зміг заробити максимальні 5 зірок у випробуваннях Euro NCAP. Нещодавно експерти провели краш-тест другої генерації паркетника, яка забезпечила схожий рівень безпеки, однак змогла заробити тільки 4 зірки. Так у чому ж річ?
На відміну від його попередника, найкращого результату нова Kona досягла не у захисті водія: вищу оцінку отримав рівень безпеки маленьких пасажирів. Єдине суттєве зауваження у цій дисципліні стосувалось слабкого захисту шиї 10-річного манекена при фронтальному ударі з повним перекриттям. При цьому, внаслідок бічного зіткнення або при ДТП з частковим перекриттям ситуація мала набагато кращий вигляд. Також експерти відзначили наявність системи виявлення дітей у салоні та підтримку усіх сучасних пристроїв для безпечного розміщення малечі.
Що ж до водія та дорослих пасажирів, то тут корейські інженери не встигли підлаштуватись під актуальні вимоги Euro NCAP, тож автомобіль отримав нижчу оцінку, ніж Kona першої генерації. В цілому силова структура салону непогано тримала удар і залишалася стабільною протягом усіх тестів. Однак внаслідок фронтального удару з частковим перекриттям манекен на місці водія зафіксував доволі високе навантаження в області тазу і посередній захист грудної клітини. Одночасно з цим, при бічному зіткненні автомобіль заробив ледь не максимальний бал і до нього не виникло особливих зауважень.
На третьому місці в пріоритетах інженерів виявився захист пішоходів. Експерти відзначили дуже пристойний захист голови велосипедистів та пішоходів під час зіткнення, — але тільки не у випадках, коли вона вдаряється об стійку або нижню окрайку вітрового скла. Що ж до захисту таза та стегон, то тут
Читать на auto.ria.com