Чи досі в Україні «скручують» пробіги в автомобілях? Звісно – так, адже на державному рівні досі не вжито заходів для запобігання такому виду шахрайства. І це при тому, що законопроєкт з доволі досконалим механізмом протидії таким махінаціям був зареєстрований у Верховній Раді ще у вересні 2020 року. Проте далі реєстрації та отримання кількох (переважно – позитивних) висновків від міністерств та парламентських комітетів поки справа не просунулася.
А як справи на AUTO.RIA, де мало не у кожному оголошенні «світиться» пробіг автомобіля, отриманий з незалежних реєстрів, і ще й видається повідомлення у разі, якщо виявлено розбіжність між заявленим продавцем, та останнім зафіксованим показником одометра? З AUTO.RIA все гаразд, і поки цей маркетплейс залишається найбезпечнішим місцем для купівлі автотранспорту, адже тільки тут відразу й можна дізнатися чимало важливої інформації про історію багатьох автомобілів. При цьому основні дані доступні безплатно.
Ми дослідили статистику виявлених на AUTO.RIA «скруток» пробігу за минулий місяць, і можемо зазначити, що істотно знизилася частка автомобілів, які пропонуються до продажу з «корекцією» одометра. Якщо у 2020 році (тоді перевірки лише запроваджувалися) таких виявляли 39% від загальної кількості опублікованих пропозицій, у 2021 – 27%, то зараз, у 2023, коли автомобільна аудиторія звикла до перевірок від AUTO.RIA й переконалася у тому, що обійти їх неможливо, частка таких випадків впала до рекордних 3%!
При цьому дуже важливо розуміти, що це стосується лише автомобілів, які продаються на AUTO.RIA – оті сумарні майже 40% зі «скрутками», які фіксувалися раніше, на ринку досі присутні, вони просто розчинилися між іншими ресурсами – електронними дошками оголошень, соцмережами,
Читать на auto.ria.com