З 1 квітня 2022 року (або пізніше, якщо документ до цієї дати не буде підписаний Президентом та опублікований) в Україні мають почати діяти нульові ставки мита, акцизу та ПДВ на більшість транспортних засобів, які ввозяться фізичними особами. Також є певні знижки і для підприємців, проте це окрема тема розмови, тому сконцентруємося на сегменті легковиків з пробігом які купують громадяни, й спробуємо скласти прогноз, якими можуть бути ціни на такі авто протягом дії «нульового розмитнення».
Спершу, аби не визначати «середню температуру по палаті», розділимо сектор «пригону» на кілька підсегментів. Для цього скористаємося даними ГСЦ МВС «непростого» (як тоді здавалося) «ковідного» 2021 року, й розглянемо, якого віку легковики імпортували до України.
Автівок з роком випуску далі 1996 немає, бо саме тоді був запроваджений екостандарт «Євро-2», який є мінімальним прохідним на даний час для імпорту легкових машин. Зростання діаграми від 1996 до 2008 року випуску спричинене двома факторами. Перший – віковий коефіцієнт у формулі акцизу, де чим старіше авто, тим більший розмір цього податку. Другий – природне зниження інтересу покупців до автівок більшого віку.
Як будемо ділити увесь цей масив «пригону»? Першу його частину, у діапазоні від 1996 до 2008 р.в. вважатимемо «бюджетною», оскільки переважають там порівняно недорогі моделі, й звузимо її до 2000-2008 р.в. Наступний фрагмент – 2009-2013 р.в., це такий собі «мікс» з європейських та частково американських моделей. І ще одна частина – та котра від 2015 і до 2018 р.в. – це вже царина «американців», саме завдяки їхній популярності маємо там такі високі стовпці.
Як будемо рахувати? Дослідивши відкриті дані ГСЦ МВС про реєстраційні дії з транспортними засобами, дізнаємося, які
Читать на auto.ria.com