Час, коли власники електромобілів глузували з водіїв машин з двигунами внутрішнього згорання минув тоді, як закінчився дефіцит пального на АЗС. А нові ціни на бензин чи дизпальне, судячи з заторів на дорогах та вже традиційного браку паркомісць у містах, не вплинули на бажання та потребу українців користуватися персональним автотранспортом.
Проте минає й час, коли можна було жартувати над власниками електромобілів, мовляв – хороші у вас машини, от лиш електрики в розетках частенько немає. Принаймні, підстави для такого твердження дає статистика продажів «електричок», яка не підтверджує песимістичні сценарії щодо ринку електромобілів.
У грудні минулого року, за інформацією з відкритих даних ГСЦ МВС, відбулося 703 угоди купівлі-продажу авто такого типу з пробігом, що більше, ніж у листопаді, коли відбулося 680 продажів на внутрішньому ринку. Першу реєстрацію пройшли 1235 електромобілів, що знову більше, ніж протягом 11 місяця, коли було 1154 «свіжопригнаних» машини на електротязі. Сумарний обсяг вторинного ринку у грудні склав 1938 легковиків групи BEV, майже на сотню більше, ніж у листопаді.
Проте аби побачити комплексну картину ринку, слід враховувати не лише купівлі, а й пропозицію, що зараз і зробимо. На наступному слайді стовпцями вказано кількість куплених електроавто з пробігом кожного місяця, а діаграма з суцільною заливкою показує як протягом 2022 року змінювалася кількість пропозицій з легковиками на електротязі на AUTO.RIA.
Однак не варто поспішати з висновками: зростання кількості оголошень, яка зараз удвічі перевищує обсяг фактично куплених електромобілів, спричинене не лише перебоями з електропостачанням. Збільшення пропозиції почалося ще влітку, до терористичних атак на нашу енергосистему. Це відповідь
Читать на auto.ria.com