Щойно Європейська комісія повідомила, що з наступного місяця імпортовані до ЄС китайські електромобілі будуть обтяжені додатковим митом у розмірі до 38,1 відсотка, — повідомляє Reuters. Причиною стали надмірні на думку вищого органу виконавчої влади Європейського Союзу субсидії, які надає власним виробникам електротранспорту китайський уряд, і, як наслідок, вкрай низька ціна такої техніки, що робить конкуренцію з нею місцевих виробників у Європі неможливою.
Ухваленню цього рішення передували численні дискусії та спеціальне антидемпінгове розслідування з боку ЄС, внаслідок якого виникла певна диференціація розміру мита, що залежатиме від активності співпраці кожного автовиробника з експертами Єврокомісії. Наприклад, митний тариф у розмірі 17,4% буде встановлений для електромобілів BYD, 20% - для Geely, а максимальне мито у розмірі 38,1 відсотка Європа стягатиме з імпортованої продукції корпорації SAIC (до якої, окрім решти, належать електромобілі марки MG та Maxus).
«Західні» бренди, які виготовляють низку електричних моделей для європейського ринку в КНР, Комісія вважатиме «відкритими для співробітництва», що передбачає митний тариф у розмірі 21%, однак Volvo, BMW та MINI вже неодноразово проголошували власний намір перевести виробництво таких електромобілів з Китаю на європейські підприємства, що врешті дозволить уникнути зростання їхньої вартості через додаткове мито.
Не цураються цієї ідеї й самі китайські виробники: попри те, що Міністерство торгівлі КНР заявило, що «рішуче вживатиме всіх необхідних заходів для захисту законних прав китайських компаній», китайські бренди готові вкладати гроші у будівництво власних заводів на території ЄС.
Наприклад, минулого року Угорщина отримала інвестиції у нове автовиробництво
Читать на auto.ria.com