Ймовірно, якби не було жодної різниці, або навпаки – якби котрийсь один із типів силових установок сучасних автомобілів виявився б найкращим, напевно залишився б лише він. Адже навіщо вигадувати різні конструкції, виготовляти й торгувати різними видами пального, чи споруджувати окремі зарядні станції для електромашин?
Та практика така, що кожен варіант має свої сильні та слабкі сторони, набір яких робить ту чи іншу версію двигуна найбільш доцільною для застосування під конкретний набір завдань. Бо й машини різні, і експлуатуємо ми їх теж у різних умовах. Відштовхуючись від цього, розглянемо всі присутні на ринку варіанти, щоб визначитись, який з них найближчий для ваших повсякденних транспортних потреб.
Понад 40% автомобілів, які є на ринку – бензинові. Цей тип двигуна з’явився раніше за інших, принаймні в сегменті легковиків, конструктивно простіший у порівнянні з дизелем (якщо брати до уваги ранні версії без прямого впорскування пального), відповідно дещо дешевший у виготовленні та простіший при обслуговуванні. Отже, перша відмінність – вибір бензинових авто ширший.
Наступні особливості – зазвичай тихіша та м’якша (з меншим рівнем вібрацій) робота самого мотора, «атмосферні» версії (тобто ті, котрі не мають турбонаддуву) розвивають достатню потужність від середніх й вище обертів, тобто для відчутного прискорення під час, наприклад, обгону, їх треба «розкрутити». Натомість ті, які оснащені турбіною, більш динамічні, і мають достатню тягу майже у всьому діапазоні обертів, подібно до турбодизелів.
Витрата пального залежить від конструкції двигуна: чим новіші інженерні рішення застосовані – тим економніший він, також споживання залежить від його потужності. Об’єм циліндрів зараз (у зв’язку з поширеністю версій з наддувом)
Читать на auto.ria.com