У липні цього року були повернені повні ставки оподаткування на пальне. Звісно, це потягло зростання роздрібних цін на АЗС. Не миттєве, та все ж помітне, особливо якщо порівняти ціни, що були у червні, з тими, які є зараз. Середня ціна дизпального та бензину А-95 майже зрівнялася, й складає близько 52 гривень, пропан-бутанова суміш коштує в середньому по Україні 23,6 грн.
Коли ж «відмотати» історію ще далі, можна побачити, що поки це ще не рекордні ціни, бували й вищі, зокрема на ДП наприкінці минулого року, та й бензин коштував приблизно стільки ж, а подекуди й дорожче, ніж зараз. Іноді ще й додавалися клопоти з доступністю пального – ліміти, відпуск лише клієнтам зі спеціальними карками тощо. Автогаз же поки не досяг рекордних цін, які сягали 30 грн/л.
Отже, авторинок уже перебував у стані, коли ціни на пальне були доволі високими, що потенційно мало б впливати на інтереси покупців автомобілів. Проте вивчивши зміну цих інтересів, яка базується на статистиці продажів, виявилося, що істотних змін щодо пріоритетів у виборі типів двигунів, їхніх об’ємів, чи то дефіциту авто з гібридними силовими установками щонайменше за рік не відбулося, стрибок попиту був лише для електромобілів.
Хоча зміни все ж були, проте сталися вони ще під час паливної кризи, десь навесні 2022 року. Знизився попит на «об’ємисті» автівки, навіть обладнані ГБО, та авто старих конструкцій, які непомірно для свого класу та віку споживають пальне. На кілька відсотків зросла частка дизелів на вторинному ринку, почастішали покупки електромобілів. Відповідно, скоріш за все, подібна тенденція остерігатиметься й надалі. Особливо у сегменті «електричок», розвиток якого стримує ціна більшості моделей, яка виходить за межі українського мас-маркету, та
Читать на auto.ria.com