Цікаво, як з часом змінювалися уподобання українських автомобілістів щодо різних марок автомобілів? Ми вирішили, що варто відшукати відповідь на це питання, й опрацювали реєстраційні операції (яких кілька мільйонів) з автотранспортом за 10 минулих років, плюс половину поточного року. І, звісно, отримали результат, яким готові поділитися з вами.
Що потрапило до вибірки? Оскільки за період з 2013 року відбулося надто багато подій, які мали вплив на авторинок, ми узяли лише угоди купівлі-продажу легковиків з пробігом всередині країни, й визначили 15 наймасовіших марок для кожного з років. Спершу ми отримали діаграму, на якій наведено частки виробників, однак прочитати її непросто. Хіба що на ній очевидна тривала боротьба за значний шмат вторинного ринку між ВАЗ та Volkswagen. Яка, звісно, закінчилася впевненою перемогою німецького продуцента над виробами волзького автозаводу, а цього року їх опустили ще й французи з Renault. На черзі чехи зі Skoda, а далі, вочевидь, й усі інші.
Однак аби не ламати зір над «павутиною» кривих з частками на ринку кожної з марок, ми вирішили створити ще один слайд, на якому просто розташувались би усі марки, зображені графічно, які увійшли до Топ-15 свого року. Погодьтесь, так значно простіше побачити злети та падіння окремих брендів, зокрема тих, які свого часу штучно нав’язувалися українському покупцеві під виглядом «національного продукту». Та годі слів – час розглянути картину української «вторинки» за понад 10 років:
Серпень ніколи не можна було вважати надто продуктивним місяцем для автомобільного бізнесу – сезонність, спричинена періодом відпусток, завжди давалася взнаки. Зараз же, у зв’язку з воєнним станом, очевидно, не до відпусток та сімейних подорожей за кордон, однак певне
Читать на auto.ria.com