Минуло два з половиною місяці від моменту повернення повних ставок оподаткування на автомобільне пальне. Що призвело до істотного підвищення цін на нього: за бензин А-95 зараз просять близько 55 гривень за літр, до повернення повного оподаткування (навіть без карток знижок чи подібних засобів) цілком реально було купити це пальне за 43-44 грн/л. Подібна ситуація і з дизпальним – поточна його середня ціна по Україні складає 53 грн/л, до подорожчання було на 10 гривень менше. Не відстає й скраплена пропан-бутанова суміш: середня її ціна на момент створення даного огляду складає 25 грн/л, хоч порівняно недавно «автогазом» можна було заправити балон своєї автівки за 21 грн/л, а то й дешевше.
Динаміка цін на АЗС за минулий місяць натякає, що подорожчання скоріш за все продовжуватиметься, й зупиниться або на моменті значних «просідань» торгів на АЗС, або ж на відмітці «60 гривень мінус 5 копійок», тобто випереджаючи психологічний бар’єр коли більшість автомобілістів вважатиме ціну в рівно 60 (чи більше цього) грн/л неприйнятною.
Відповідно, на такі обставини реагує й авторинок. Насамперед істотно зростає попит на електромобілі, й не лише бюджетної групи, а й загалом на всі представлені на ринку. Помітно знижується інтерес до великооб’ємних легковиків, навіть тих, що оснащені ГБО – експлуатувати зараз машину з двигуном V8, а то й з V12 економічно недоцільно – доводиться шукати інші варіанти. Відповідно й інтерес покупців до таких авто, навіть попри вже знижені ціни на них, впав, і продовжить падати.
Сюди ж варто додати групу машин, чиї конструкції були розроблені (або скопійовані із закордонних зразків) в часи СРСР – непомірні за нинішніми мірками витрати пального та низькі експлуатаційні якості вже не компенсуються низькими
Читать на auto.ria.com