Минулого року, за інформацією з відкритих даних ГСЦ МВС, відбулося 955,6 тис. угод купівлі-продажу легковиків з пробігом всередині країни. Ми визначили, скільки перепродажів було офіційно зареєстровано у кожній області, а також, зважаючи на значні обсяги, окремо у столиці та Київській області.
Лідером внутрішнього ринку став Київ – понад 15% всіх угод було укладено у столичних сервісних центрах МВС. Також чималі обсяги перепродажів були у Дніпропетровській (9,6%), Одеській (7,6%), Київській (6,9%) та Львівській областях. Якщо до цих регіонів додати ще Харківську область, сумарно отримаємо частку понад 50% всіх угод купівлі-продажу, які відбулися торік.
Найменша активність щодо перепродажів зафіксована у Херсонській (0,4%), Луганській (0,5%) та Донецькій (1,2%) областях – що пояснюється тимчасовою частковою окупацією цих територій та близькістю до активних бойових дій.
Лідером за кількістю перших реєстрацій за підсумками 2023 року стала Львівська область – з часткою 12,6% - дається взнаки близькість до кордону, через який прибуває левова частка усіх легковиків зараз. Також високий попит на «свіжопригнані» авто був у місті Києві (11%), Вінницькій (7%), Рівненській (6,3%) та Дніпропетровській (5,7%) областях. Ці п’ять позицій зі списку разом складають 48% - тобто майже половину від усього тогорічного обсягу перших реєстрацій вживаних легковиків, що прибули із-за кордону, яких, нагадаємо, прибула 221 тисяча.
Найменша кількість (відповідно – частка) «свіжопригнаних», подібно як і у попередньому розділі (і з тих же причин), зафіксована у Херсонській (0,2%), Донецькій (0,4%) та Луганській (0,8%)областях.
Наші спостереження за активністю покупців підказують, що авторинок поступово набирає обертів. Можливо – не настільки
Читать на auto.ria.com