Внутрішній вторинний ринок. Виглядає так, що «бум переписувань» автомобілів підходить до кінця, і через місяць-два ми повернемося до чистої статистики, без додавання нетоварних операцій, які ще досі є у числах, які будуть названі далі. Зважаючи на те, що кількість офіційно подарованих легкових авто у червні складала 3,6 тис., при тому, що за весь 2023 рік таких було 3,2 тис., це ще свідчить про наявність «переписувань», кількість яких може становити до 40% від загального обсягу.
Про числа: кількість угод купівлі-продажу щодо легковиків з пробігом минулого місяця становила 98,4 тисячі. Це близько до середнього значення, яке фіксувалося до змін у законодавстві, які спричинили згаданий «бум переписувань», однак, ще раз зазначимо, справжня кількість проданих авто може бути близько 60 тис., менше за середню кількість для періодів до узаконення вилучення транспорту на оборонні потреби у приватних власників.
Імпорт авто з пробігом. На потенційне зростання статистичних показників у цьому сегменті жодні зовнішні чинники не впливали, натомість подорожчання іноземної валюти могло призвести до зменшення обсягів: якщо травні налічувалося 20 тис. «свіжопригнаних», то у червні їхня кількість зменшилася до 18,7 тис. Що навіть менше за середнє значення для минулих 12 місяців.
Ринок нових легковиків. Першу реєстрацію для авто з нульовим пробігом у червні було проведено для 5,1 тис. машин. Що дещо менше, ніж було у травні (5,7 тис.) та квітні (5,6 тис.). Загалом це, а також зменшення обсягів імпорту вживаних авто, свідчить про негативні процеси в економіці – купівельна спроможність громадян падає, і це насамперед відображається у секторах продажу автотранспорту та нерухомості.
Перший тиждень другого півріччя продемонстрував цінову
Читать на auto.ria.com