Власники електромобілів переважно заряджають їх вдома, від побутової мережі, найчастіше вночі. Так було дешевше, і немає потреби виділяти окремий час для тривалого заряджання на публічних ЕЗС. Однак з 1 червня тариф для побутових споживачів змінили, з 2,64 до 4,32 грн за кВт-год. Що це врешті змінить для власників електроавто?
Фахівці Інституту досліджень авторинку визначили, у скільки обійдеться 100 кілометрів пробігу для автомобілів одного класу, але з різним типом живлення – батарейним, ДВЗ з ГБО та бензиновим ДВЗ. Для розрахунків було прийнято споживання умовного електромобіля С-класу на рівні 18,7 кВт-год (з урахуванням ККД зарядного пристрою та систем автомобіля). Прикладове подібне «газове» авто з ДВЗ споживатиме 12 л пропан-бутанової суміші на 100 км (за ціною 27 грн/л), бензинове – 10 л, відповідно, бензину, по 55 грн/л. Ціна за 1 кВт-год на платній ЕЗС – 15 грн.
Отже, навіть після підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів (навіть без урахування «нічного» тарифу) 80 грн/100 км залишаються найменшою витратою з усіх доступних для умовно-середньостатистичного невеликого сімейного автомобіля, який експлуатується переважно в місті. А при використанні двозонного лічильника і заряджанні вночі витрати на 100 км складають суму, рівну ціні одного стакана «американо». Тому зміна тарифу на електроенергію не матиме істотного впливу на ринок електромобілів, оскільки цей вид енергії й досі залишається найдоступнішим у порівнянні з усіма іншими.
Однак для повноти картини, зазначають аналітики ІДА, варто врахувати ще один фактор – доступність цього ресурсу. Адже зараз електроенергія подається за графіками, а це вже ускладнює експлуатацію електромобіля, робить чимало публічних ЕЗС недоступними на багато годин.
Читать на auto.ria.com